Dnes sa začala „Recyklácia“ Priateľov Zeme!

Košice, 08.04.2013

Dnes sa v Košiciach začala „Recyklácia“ Priateľov Zeme. Tá umožňuje ľuďom z Košíc a blízkeho okolia „zrecyklovať“ všetky nepotrebné, ale ešte zachovalé a funkčné veci, ktoré budú ponúknuté na ďalšie použitie. Ak sa chcete zmysluplne zbaviť vecí, ktoré vám v domácnostiach zaberajú miesto, využite na to najbližšie dni.

Občianske združenie Priatelia Zeme – SPZ spolu s partnermi Adventistická agentúra pre rozvoj a pomoc a Košice 2013, n. o. otvorilo v pondelok 8. apríla 2013 ďalší ročník svojej „recyklácie“, ktorá je medzi Košičanmi veľmi obľúbená. Po dobrých skúsenostiach z minulého roka sa akcia bude opäť konať v priestoroch kultúrneho centra Kasárne/Kulturpark, v budove bývalej Strednej odbornej školy strojníckej na Strojárenskej ulici č.3.

Tak ako každý rok, aj tentoraz budú prvé dni určené na odovzdávanie vecí. Vítané je oblečenie, obuv, kuchynské potreby, hračky, knihy, elektronika a mnoho ďalších vecí, ktoré sú pre niekoho nepotrebné, no inému ešte poslúžia. Podmienkou je, aby boli čisté a funkčné. Odovzdať ich je možné od 8. do 10. apríla 2013 v čase od 11:00 do 17:00 hod. vo vyššie uvedených priestoroch. Výdaj vecí bude prebiehať od 10. do 12. apríla 2013 v čase od 11:00 do 17:00 hod.. Každý, kto má záujem, môže si prísť z donesených vecí vybrať. „Na našej akcii sa dá vždy nájsť mnoho zaujímavých, kurióznych vecí, ktoré by ste inde len ťažko hľadali. Príďte si vybrať a neoľutujete!“, povedal Martin Valentovič, predseda Priateľov Zeme – SPZ.

„Recyklácia“ Priateľov Zeme 2013 má nezanedbateľný sociálny rozmer, keďže umožňuje sociálne slabším nájsť si užitočné veci. Avšak na svoje si tu prídu záujemcovia zo všetkých vrstiev spoločnosti. Táto akcia má nie len pozitívny sociálny dopad, ale aj environmentálny rozmer; a to vďaka tomu, že prispieva k predchádzaniu vzniku odpadov a podporuje opätovné použitie, čím v konečnom dôsledku dochádza k znižovaniu množstva odpadov v Košiciach.

Ak chcú zamestnanci podporiť konanie takéhoto podujatia aj v budúcnosti, môžu pomôcť bez minutia čo i len jediného centu – venovaním 2 percent z dane Priateľom Zeme – SPZ.

Viac informácií

Martin Valentovič, predseda Priateľov Zeme – SPZ, 0903 77 23 23, valentovic@priateliazeme.sk

Cieľová skupina: verejnosť