Na letnom ekotábore ožijú tradičné remeslá a ľudový tanec

Košice, 16.07.2007

Na bylinkovej farme Odorica pri Levoči sa v sobotu začína letný ekotábor Priateľov Zeme. (1) Popri tradičných remeslách a prednáškach osobností slovenského ekologického hnutia uvidia návštevníci tento rok viac ľudového tanca a spevu. Budú si môcť vyskúšať aj maľbu pastelom, výrobu keramiky, či prácu s prútím. Na bylinkovej farme Odorica pri Levoči sa v sobotu začína letný ekotábor Priateľov Zeme. (1) Popri tradičných remeslách a prednáškach osobností slovenského ekologického hnutia uvidia návštevníci tento rok viac ľudového tanca a spevu. Budú si môcť vyskúšať aj maľbu pastelom, výrobu keramiky, či prácu s prútím.

„ Od majstrov slovenských remesiel sa môžu priučiť aj drevorezbárstvu, šperkárstvu a píšťalkárstvu,“ hovorí organizátorka ekotábora Ivana Machová z Priateľov Zeme.

Zmysluplné prežitie deviatich dní v krásnej prírode doplnia prednášky odborníkov o situácii v Tichej a Kôprovej doline, triedení odpadov na Slovensku, lesných ekosystémoch, či liečivých bylinkách. V programe sú aj celodenné výlety, rôzne hry, výučba ľudového spevu a tanca, či jazda na koňoch. Novinkou je joga.

Cieľom tábora je umožniť návštevníkom preniknúť hlbšie do problémov ničenia prírody u nás aj vo svete, a hľadať pozitívne alternatívy, ktoré sú šetrné k okolitému životu. Možnosti sú rôzne: dobrovoľná práca na farme, používanie ekologických čistiacich a kozmetických prostriedkov, triedenie odpadu, či spotrebovávanie minimálneho množstva energie.

„ Radi tu uvítame mládež aj dospelých, strava bude vegetariánska, pričom každý tu nepochybne spozná nových priateľov s podobnými názormi, či hodnotami. Chceme ukázať, že vzrušujúca letná dovolenka nemusí byť iba v zahraničí ,“ uzatvára Ivana Machová. Viac informáciíIvana Machová, organizátorka ekotábora, Tel.: 0903 772 323, 055/677 1677 , email: machova@priateliazeme.sk
(1) Viac info o ekotábore na http://www.priateliazeme.sk/spz/?q=sk/letny-ekotabor-2007
Kľúčové slová: ekovýchova