Novoročná „recyklácia“ Priateľov Zeme – SPZ opäť pomôže obyvateľom Košíc

Košice, 01.02.2011

Aj tento rok budú mať obyvatelia Košíc i okolia možnosť ,,zrecyklovať“ nepotrebné veci, ktoré sa objavili po vianočnom upratovaní. Priatelia Zeme – SPZ v spolupráci s ADRA – Adventistickou agentúrou pre pomoc a rozvoj ponúkajú možnosť zmysluplným, environmentálnym a sociálne vhodným spôsobom zbaviť sa nadbytočných vecí.

Novoročná „recyklácia“ poskytuje možnosť na celokošickú „susedskú“ výmenu. Ľudia môžu v dňoch 7. - 9. februára od 10,00 do 18,00 hodiny priniesť na Tajovského 8 v Košiciach (priestor Cirkvi adventistov siedmeho dňa) veci, ktoré sú pre nich už nepotrebné a chcú sa ich zbaviť. Prijímajú sa akékoľvek čisté, funkčné a použiteľné veci z domácnosti (knihy, obuv, šatstvo, elektronika, hračky, atď.) okrem nábytku a chladničiek. „Zdanlivo nepotrebné veci, ktoré by sa možno stali odpadom, tak dostanú nový zmysel a využitie“, vysvetľuje Jozef Gaál, koordinátor akcie.

Od 9. februára budeme veci nielen prijímať, ale ich aj odovzdávať. Za dobrovoľný príspevok si Košičania môžu prísť vybrať užitočné veci. Výdaj vecí bude pokračovať v otváracích hodinách od 10,00 do 18,00 každý pracovný deň až do 15. februára.

Prinesením vecí na Novoročnú „recykláciu“ spravia ľudia hneď dva dobré skutky. Prvým je vzájomná pomoc ľuďom vo svojom okolí, ktorí dokážu využiť prinesené veci. Druhým je podstatná pomoc prírode – znovupoužívanie vecí je z environmentálneho pohľadu lepšie ako ich recyklácia, pretože spotrebuje spravidla menej energie, zdrojov a menej sa znečistí životné prostredie. Veci, ktoré sa počas Novoročnej „recyklácie“ nerozdajú, budú odovzdané charitám.

Jozef Gaál z Priateľov Zeme – SPZ: „Priatelia Zeme – SPZ organizujú túto akciu už niekoľko rokov a vždy je o ňu veľký záujem zo strany verejnosti. Nechápeme, prečo mesto Košice stále nemá záujem vytvoriť stále Centrum opätovného používania, do ktorého by Košičania mohli nosiť nadbytočné veci celoročne.“

Viac informácií

Ing. Jozef Gaál, koordinátor Novoročnej „recyklácie“, 0903 77 23 23, gaal@priateliazeme.sk

Pozrite si fotografie z minuloročnej "recyklácie"

PrílohaVeľkosť
Tlačová správa na stiahnutie43 KB
Plagát Novoročnej "recyklácie" na stiahnutie664.12 KB