Priatelia Zeme – SPZ spúšťajú nový internetový server o životnom prostredí

Košice, 09.03.2007

Od dnešného dňa je návštevníkom k dispozícii nová internetová stránka organizácie Priatelia Zeme – SPZ. Okrem vyčerpávajúcich informácií o poškodzovaní prírody toxickými látkami a odpadmi prináša viaceré zaujímavé novinky. Napríklad ekoporadňu, ktorá ľuďom radí ako šetriť v každodennom živote prírodu a peniaze, či najaktuálnejšie svetové správy z oblasti životného prostredia. Sekcia „Ekoporadňa“ je jednou z najrozsiahlejších na Slovensku, už dnes ponúka takmer 200  praktických informácií a bude ďalej dopĺňaná. Návštevníci tu nájdu recepty ako sa starať o pokožku a vlasy bez toho, aby museli nakupovať drahé a zdraviu škodlivé kozmetické prostriedky. K dispozícii sú  aj informácie ako čo najšetrnejšie využívať elektrickú energiu, vodu, alebo aký druh dopravy si zvoliť, aby sme čo najmenej prispievali ku klimatickým zmenám.

Najnovšie správy o životnom prostredí zo zahraničných stránok sa nachádzajú v sekcii „Prevzaté ekologické správy“, čím sa nová stránka stáva aj aktuálnym informačným serverom.

Popis kampaní, ktoré vedú Priatelia Zeme - SPZ pre ochranu ľudí a prírody, nájdu návštevníci v časti „Aktivity“. Zástupcovia obcí si tu môžu vyhľadať podrobné návody ako zaviesť a rozvíjať znižovanie a triedený zber odpadov pre recykláciu, kompostovanie, ako to zabezpečiť ekonomicky rentabilne, kam s vytriedeným odpadom atď.  Občania sa môžu zas dozvedieť, na koho sa obrátiť, keď nemajú možnosť odpad separovať.

„Zaujímavé sú aj rady ako efektívne predchádzať vzniku odpadov. Veď už teraz pripadá na jedného obyvateľa EÚ ročne viac ako pol tony odpadu a toto číslo má ďalej rásť.“ hovorí predseda Priateľov Zeme – SPZ Ladislav Hegyi.

Časť „Informácie“ obsahuje množstvo informačných dokumentov o environmentálnych problémoch s ktorými pracujeme – od stručných letákov, brožúr až po podrobné užitočné štúdie.

Priatelia Zeme – SPZ veria, že návštevníkov zaujme aj časť „ Zaujímavosti“, ktorá obsahuje aktuálne články a komentáre o ekologických, zdravotných a sociálnych problémoch a ich súvislostiach. Viac informáciíLadislav Hegyi, predseda Priateľov Zeme-SPZ, Tel.: 0903 628 503, hegyi@priateliazeme.sk
Milan Šebo, mediálny koordinátor, Priatelia Zeme, Tel.: 0915 769 124, media@priateliazeme.sk
Kľúčové slová: ekovýchova